м. Рівне, вул. Відінська, 39-б офіс 7 (цокольний поверх)

тел/факс: (0362) 64-40-45
тел. моб.: (067) 928-84-71
тел. моб.: (095) 213-36-15
 
 
 

25.11.2016

Способи та методи вилучення заліза з води.

Необхідність у вилученні заліза з води часто виникає у власників заміських котеджів, виробництв, в школах та комунальних господарствах, де питна вода в локальних джерелах (свердловинах), і навіть у місцевих системах центрального водопостачання, має у своєму складі підвищений вміст заліза. Однак перш ніж описувати сам процес знезалізнення, нам необхідно розібратися в тому, чому це є проблемою, і яке залізо взагалі у воді може бути присутнім.

 

 

Звичайно, ніяких шматків чистого металу або заліза Fe ми у воді не зустрінемо. Такий метал в знайомому нам вигляді у воді не розчиняється, а бачимо ми те залізо, що піддається окисленню при контакті води з киснем повітря, та поступово переходить у іржу і випадає в осад червоного, червоно - коричневого або рудого кольору.

 

Як правило, у воді з підвищеним вмістом заліза, крім самого заліза присутні, у підвищеній відносно норми кількості, марганець та розчинені газ - сірководень. Більшість сучасних фільтрувальних завантажень розраховані на комплексне очищення води від цих забруднень.

 

Для чого вилучати залізо з води води?

Ми поговоримо про розчинне у воді двовалентне залозі Fe (II). Присутність його у вхідній воді практично невидимо, так як вода при цьому залишається такою ж безбарвною і прозорою. Однак, вже через деякий час, залежить від кількості заліза, вода починає змінювати колір - починається процес окислення, який супроводжується випаданням осаду характерного кольору, який свідчить про те, що відбувся процес переходу Fe (II) в тривалентне залізо (FeIII).

 

Якщо не видалити заздалегідь Fe (II) з питної води, окислення відбуватиметься вже всередині нас, засмічуючи кров тривалентним залізом. Зверніть увагу - надлишок цієї речовини в людському організмі призводить до виникнення всякого роду захворювань, таких як захворювання печінки, крові й алергійні реакції, збільшується ризик інфарктів, негативний вплив на репродуктивну функцію організму. Так само залізо погано виводиться з організму, має канцерогенний вплив, порушує роботу мозку..

 

Власне весь процес по видаленню заліза з води якраз і полягає в тому, щоб двовалентне невидиме розчинене залізо окислити та перевести штучними методами в стан твердої суспензії Fe (III), а потім видалити його з води.

 

Які є найпоширеніші способи та методики вилучення заліза з води.

 

1 . Самим простим і найбільш дешевим способом можна назвати безреагентне вилучення заліза з води. Ця методика не потребує залучення для регенерації фільтрів хімічних реагентів або таблеткової солі, що значно зменшує експлуатаційні витрати на знезалізнення, фільтр відновлює свої фільтрувальні властивості за допомогою звичайної промивки. Зазвичай, якщо заліза у вхідній воді не більше 3 мг. на літр, ми пропонуємо безреагентне очищення без попередньої аерації — сучасні технології це дозволяють. Якщо заліза більше, або інші показники води цього вимагають, то ми передбачаємо попередне окислення води. Це може бути звичайне відстоювання. При цьому способі встановлюють спеціальну ємність, розміром не менше 0,5 м³ , в яку зі свердловини подають воду. В ній, в природній спосіб або за допомогою спеціальних не складних методик, відбувається контакт води з повітрям - окислення, при якому залізо починає окислюватись, та , в решті решт, випадає в осад. «Очищені» таким чином верхні шари води за допомогою насоса подаються на установку фільтрації води, де відбувається процес доокислення та вилучення тривалентного ( окисленого) заліза. Іноді, щоб прискорити такий процес, його поєднують з аерацією повітрям, що нагнітається компресором.

У числі недоліків такого способу - вимога до наявності достатнього місця для встановлення ємності, необхідність у додатковому насосному обладнанні, маленька швидкість знезалізнення в процесі аерації та необхідність періодично очищувати ємність від осаду. Крім того, якщо у вхідній воді присутні розчинені гази, то в приміщенні обов'язково треба передбачити вентиляцію

 

2. Комплексне очищення води води від заліза, солей жорсткості, марганцю та розчинених газів. В цьому випадку фільтрація відбувається без попереднього окислення заліза, на так званих “міксах” - фільтрувальних завантаженнях комплексної дії. Це досить молода, але надійна технологія вилучення заліза. ЇЇ недоліком ( хоча в деяких випадках це перевага) є те, що з води крім заліза одночасно видаляються солі жорсткості — ті що утворюють накип. Така вода вже не відповідає сучасним ГОСТам для питної води, але є приємною для купання та зручною для прання та технічних потреб. Для регенерації таких фільтрів використовується таблеткова сіль, що значно здорожує процес експлуатації.

3. Є і інші, більш складні методики вилучення заліза з води, але вони застосовуються на великих виробництвах та при очищенні великих обсягів води.

 

Не дивлячись на те, що процес видалення заліза з води, на перший погляд, здається достатньо простим, для того щоб робота фільтра була тривалою та безперебійною необхідно зробити певні кроки, витримати певні умови. Для того, щоб правильно підібрати методику вилучення заліза та фільтрувальне завантаження, в першу чергу, треба зробити розгорнутий аналіз води. Запам'ятайте, якщо крім загальної кількості заліза продавця не цікавлять інші параметри, такі як лужність, РН води та інш., то, скоріш за все, ви придбаєте обладнання, яке пропрацює не більше двох — трьох місяців. Перевагу слід надавати фірмам або підприємцями, які мають певний досвід роботи в даному регіоні та мають можливість (особисто, або через своїх представників) провести монтаж обладнання та пусконалагоджувальні роботи. При покупці фільтрів через інтернет, краще працювати з фірмами, які мають свої ТУ — право на виготовлення фільтрувального обладнання та досвід роботи.

 

 

ведите текст...

«повернутись

 
 
 
Fatal error: SUHOSIN - Use of preg_replace() with /e modifier is forbidden by configuration in /sata2/home/users/akvilonrvu/www/akvilon-core/smarty/smarty_compiler.class.php(270) : regexp code on line 270